HISTORIA PIÓREM PISANA

 

 

 

       Jest mi niezmiernie miło zaprezentować zbiór moich prywatnych opowiadań zatytułowany: „Historia piórem pisana, czyli opowieści o Zastavie”, na łamach „naszego” i jedynego w Polsce serwisu.

       Jest to zbiór dla mnie szczególny, choćby ze względu na to że jest niepowtarzalny, a bohaterami moich opowiadań i refleksji są samochody rodem z Kragujewca. Szczególny także dlatego, że niewielu właścicieli spisuje swoje przygody, przygody jakie zdarzyły im się podczas eksploatacji swojego „staruszka”. Większość przechowuje swoje wspomnienia w sobie, głęboko, z czasem gdy o nie pytamy, z trudem do nich sięgają, niektóre się kruszą i ulatują. Potem są już tylko oficjalne publikacje o historii „pewnej” marki, suche fakty, daty bez kropli sentymentu, ludzie wymieniani z nazwisk, obok nich, po przecinku spisane zasługi, tak sucho i nieciekawie. 
       Historie piórem pisane mają pokazać że może być inaczej, że nasze prywatne wspomnienia związane z tą marką są żywe, że mogą być przekazane dalej, ludziom kochającym tę część zamierzchłej motoryzacji, ludziom dla których „Zastava” to nie tylko samochód ...
       Dlatego też pragnę zaprosić wszystkich, dla których ta marka to „coś więcej” by przyłączyli się do niniejszego cyklu i zechcieli użyczyć kawałka swojej prywatności. By opisali swoje przygody, refleksje czy wspomnienia z należnym tej marce szacunkiem i sentymentem. Osoby zainteresowane proszę o kontakt sikowski@neostrada.pl lub klub_zastava@wp.pl 
       Powinienem także wspomnieć, że niektóre z zamieszczonych w tym cyklu opowiadań są ze sobą powiązane (np. pierwsze z piątym), co niejako obliguje czytelnika do bieżącej znajomości całości cyklu; zarazem jednak jej brak nie utrudnia zrozumienia tekstu. 

 

 

Katowice, dn.05.04.2004
Bartek Sikowsk
i

 


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów znajdujących się w tym serwisie bez zgody autora jest zabronione.

Serwis najlepiej oglądać przy użyciu przeglądarki Internet Explorer 6.0 lub lepszej.

Serwis istnieje od 15 września 2000 roku.

Korzystamy ze standardu ISO-8859-2.