brak świateł mijania i drogowych

problemy techniczne i porady
Bartek L.

brak świateł mijania i drogowych

Post autor: Bartek L. » środa 22 gru 2010, 00:15

Mam problem ze światłami mijania i drogowymi, świecą się tylko postojwe i działa mignięcie drogowymi sprawdziłem bezpieczniki i przewody bez rezultatu. Tylne światła palą się wszystkie.

Czy ktoś może mi doradzić gdzie może tkwić problem?

Awatar użytkownika
schab
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: piątek 11 maja 2007, 08:57
Lokalizacja: Radziszów k.Krakowa
Kontakt:

Re: brak swiateł mijania i drogowych

Post autor: schab » środa 22 gru 2010, 09:14

Bartek L. pisze:Mam problem ze światłami mijania i drogowymi, świecą się tylko postojwe i działa mignięcie drogowymi sprawdziłem bezpieczniki i przewody bez rezultatu. Tylne światła palą się wszystkie.

Czy ktoś może mi doradzić gdzie może tkwić problem?
Problem tkwi pod kierownicą - a dokładnie w przełączniku zespolonym . Można go spróbować zreanimować . Należy w tym celu rozwiercić nity , które trzymają go w całość , wyczyścić papierem ściernym i podoginać blaszki styków , miejsca nadpalone uzupełnić cyną - przy pomocy lutownicy , a następnie skręcić cienkimi śrubkami ( np. M3 ) + nakrętki . Wszystko - oczywiście po zdjęciu z kolumny kierownicy . Wariant prostszy - poszukać takiego przełącznika - z nadzieją , że będzie w lepszym stanie . :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marcelek
Weteran forum
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Marcelek » sobota 25 gru 2010, 11:27

a po znalezieniu wymienić i albo wrócić do standardowych żarówek (r2) albo założyć przekaźniki do świateł mijania i drogowych
Zastava 1100p Mediteran '81

FSO ZSD Nysa Truck DC 1,6I 1997 "Digitruck"

Awatar użytkownika
MARAS
Doświadczony użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 06 lip 2006, 20:47
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: MARAS » sobota 25 gru 2010, 17:41

Na alledrogo polskie podróby były po 40 zł chyba....
Były: ZASTAVA 1100p '77, POLONEZ CARO '94, Suzuki Swift 1.3, Fiat Brava 1.6 16V, AUDI 80 B4 2.8 V6, Citroen Xsara, Mercedes 200D
Jest:
BMW e39 523i Touring
-BMW e34 525i Touring
-ZASTAVA 1100p Mediteran '80 FOREVER!!!!!!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości