Dziwnie jezdzi

problemy techniczne i porady
vysioo
Doświadczony użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: środa 07 kwie 2010, 15:29
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Dziwnie jezdzi

Post autor: vysioo » sobota 09 paź 2010, 19:21

Mam taki problem że jak jeżdze autkiem to zaswituje mi kontrolka od cisnienia oleju. I to sie dzieje że odpalam samochod kontrolka nie swieci sie i samochod jedzie normalnie, ale np po ostrzejszym hamowaniu dzisiaj zaświeciła sie a samochód zaczał dziwnie klekotać itp. po przejechaniu moze pol kilometra zatzymujac sie na kolejnych swiatłach kontrolka zgasła a samochod zaczął normalnie jezdzić. Ktos miał cos podobnego?? Poziom oleju jest w normie. Poza tym to furka miodzio tylko cos z bakiem jest nie tak bo cały czas smierdzi benzyną w kabinie i nie pokazuje poziomu paliwa.

Awatar użytkownika
BG
Doświadczony użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: środa 15 sie 2007, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: BG » sobota 09 paź 2010, 20:04

Sprawdz napęd pompy oleju. W aparacie zapłonowym na końcu wałka jest takie kółko zębate sprawdz czy one nie jest wytarte, bo jezli ono sie ślizga to pompa oleju nie wytwarza ciśnienia i silnik pracuje na sucho stąd taki klekot (rzegot). Nie wolno jeżdzić na czymś takim bo silnik można zatrzeć! Jaki przebieg ma silnik? Zapach bęzyny w kabinei świadczy ze bak jest nieszczelny, albo masz dziórawy bak, albo pęknięty wąż od wlewu do baku.
BG

vysioo
Doświadczony użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: środa 07 kwie 2010, 15:29
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: vysioo » sobota 09 paź 2010, 20:14

waz od wlewu wymieniałem własnie bo myslalem ze to moze przez niego. sprawdze w najblizszym czasie co to jak to tam z tą pompą jest. bo w sumie dzisiaj pierwszy raz sie spotkalem z tym w tym samochodzie i to tak wlasnie ze swieciło grzechotał i przestało.

Awatar użytkownika
DominikFiat
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 20 lis 2007, 09:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: DominikFiat » poniedziałek 15 lis 2010, 19:31

Grzechotało bo jechało na sucho, potem pompa pociągnęła olej i przestało. Sprawdź jeszcze jakość oleju, bo jeśli silniki jest używany a wlałeś lotos 15w40 to możesz cyrki mieć. Ja kiedyś wlałem taki olej to też mi się kontrolka zapalała, a po wlaniu valvoline turbo 15x50 przestało. Jeśli na ciepłym silniku z bagnetu olej ci leci jak woda to masz odpowiedź.
Napęd pompy też sprawdź. Ogólnie przyczyn może być wiele :)

W baku sprawdź jeszcze ten cienki przewód odpowietrzenia zbiornika.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość