Ciekawostki z poratli aukcyjnych i ogłoszeniowych

Tu piszemy na tematy luźno powiązane lub w ogóle nie związane z Zastavami
Awatar użytkownika
Kondzio
Obiecujący użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: środa 27 mar 2013, 16:38
Kontakt:

Post autor: Kondzio » piątek 12 cze 2015, 06:55

Moja była, ale 36 lat temu. Dlatego pytam tak z ciekawości bo poleciliście akurat między innymi tą, ja np nie zwróciłbym na nią uwagi, cenie sobie oryginalność lakieru i czekałbym na taka dopuki by sie nie pojawiła w ogłoszeniu, chyba że ktos chciałby miec Zoche na już i teraz to troche inna sprawa.

Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Skandal » piątek 07 sie 2015, 19:48


sid
Obiecujący użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 17 mar 2015, 20:53
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: sid » piątek 07 sie 2015, 20:44

na moje to raczej jest z serii:
sprzedawaj yugo przez parę miechów za 800 ziko
nikt nie bierze
kup w castoramie trawe za 15,59zł/m2 i kołpaksy z ołszon za 5,99/szt
naklej na yugo
sprzedaj za 2400


:D

bo to w sumie tego samego gościa ogłoszenie

Awatar użytkownika
Bobby
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 20:17
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Bobby » niedziela 23 sie 2015, 20:56

http://olx.pl/oferta/zastawa-1100-CID5- ... c455b28bd6

Może ktoś ma możliwość obejrzenie tej Zochy z bliska ?
Polski Fiat 125p 77'
FSO Polonez Caro 96'
Fiat 126p ELX 98'
Yugo 98'

KubuS
Doświadczony użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 11:24
Lokalizacja: Kątownia :D
Kontakt:

Post autor: KubuS » niedziela 23 sie 2015, 22:39

Ja już ją oglądałem ze dwa razy :P Ogólnie do dopieszczenia na pewno.. W wielu miejscach widać jakieś ingerencje, tył gdzieś był puknięty, po bokach też - widać na zdjęciach. W nocy do latarki patrzyłem na spód i widać, że już ją coś zaczyna lekko brać, ale podobno wszystkie mają problemy z korozją.. Myślę, że warto by było ją uratować, ale na pewno nie za te pieniądze. Zależy co dziadek ma w garażu do niej :P Jak chcesz, to porobię więcej zdjęć i Ci podrzucę na maila :)

Awatar użytkownika
Bobby
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 20:17
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Bobby » niedziela 23 sie 2015, 23:19

No to jak byś mógł porobić więcej zdjęć to byłbym wdzięczny. E-mail: bigocki.l@gmail.com
Polski Fiat 125p 77'
FSO Polonez Caro 96'
Fiat 126p ELX 98'
Yugo 98'

KubuS
Doświadczony użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 11:24
Lokalizacja: Kątownia :D
Kontakt:

Post autor: KubuS » niedziela 23 sie 2015, 23:38

Jutro będę w okolicach, to jak nie zapomnę i będę miał chwilę, to podskoczę porobić co nieco :) Coś szczególnego Cię interesuje?

Awatar użytkownika
Bobby
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 20:17
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Bobby » poniedziałek 24 sie 2015, 00:28

Całokształt, i jak byś mógł się przyjrzeć całym słupkom A czy coś się tam dzieje.
Polski Fiat 125p 77'
FSO Polonez Caro 96'
Fiat 126p ELX 98'
Yugo 98'

Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Skandal » poniedziałek 24 sie 2015, 00:34

Bobby pisze:Całokształt, i jak byś mógł się przyjrzeć całym słupkom A czy coś się tam dzieje.
Obrazek
Zośki też to lubią? :lol: :mrgreen: :mrgreen:

KubuS
Doświadczony użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 11:24
Lokalizacja: Kątownia :D
Kontakt:

Post autor: KubuS » poniedziałek 24 sie 2015, 23:30

Bobby, sprawdź skrzynkę ;)

Awatar użytkownika
Bobby
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 20:17
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: Bobby » poniedziałek 24 sie 2015, 23:57

Skandal pisze:
Bobby pisze:Całokształt, i jak byś mógł się przyjrzeć całym słupkom A czy coś się tam dzieje.
Obrazek
Zośki też to lubią? :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Oj lubią lubią :lol:

Obrazek
KubuS pisze:Bobby, sprawdź skrzynkę ;)
Wielkie dzięki za zdjęcia.
Polski Fiat 125p 77'
FSO Polonez Caro 96'
Fiat 126p ELX 98'
Yugo 98'

Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Skandal » wtorek 25 sie 2015, 00:45

Do wyspawania ;-)

Awatar użytkownika
internet
Doświadczony użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: wtorek 09 paź 2007, 01:37
Lokalizacja: luzino / Lisewo
Kontakt:

Post autor: internet » niedziela 30 sie 2015, 22:57

Skandal pisze:Do wyspawania ;-)
Tak o ile jest do czego spawać :)
BYŁO:
FSO Polonez Atu Plus*, FSO Polonez Caro*, FSO Polonez Cabrio* FSO Poldonielot FSO Polonez Atu plus 1.4 GLI i caro plus 1.6GLI
FSO 125p 1500 C
JEST:
Zastava 1100p zielona, Zastava 1100p czerwona, Zastava 1100p żółta, Zastava 1100p pomarańczowa z lekkimi brakami :)

https://www.facebook.com/serduszkomalegoksiecia/

Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Skandal » niedziela 30 sie 2015, 23:29

U góry jest kawałek zdrowego, na dole rzeźbisz "jaskółkę" jeśli jej nie ma tak by pasowało, pasujesz z progiem i rzeźbisz słupek, temat przerabiałem i jak uda mi się wyrwać następnego trupa to przerobię jeszcze raz :mrgreen:

Awatar użytkownika
internet
Doświadczony użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: wtorek 09 paź 2007, 01:37
Lokalizacja: luzino / Lisewo
Kontakt:

Post autor: internet » niedziela 06 wrz 2015, 23:36

Skandal pisze:U góry jest kawałek zdrowego
Chyba rudego. Uwierz mi że tej zastavy nie warto ratować, jest tak zgnita że można by z niej zrobić wytwórnię metanu dla małego osiedla. Ciężko w niej znaleść element który nie wymagał by wymiany. Owszem wszystko idzie wyspawać i powiedizeć żę mam dalej to samo auto, ale w tym aucie to zostały by tylkopłaty podłogowe i może jedna przednia podłuznica po wymienie fartucha. Ta buda nawet geometri nie trzyma. Sory ale kiedyś trzeba powiedzieć sobie prowdę żę danego egzemplaża nie warto odbudowywać - chyba że odbudowa ma polegać na przełożeniu numerów do innej budy. Niestety ale to jest u nas nielegalne, więc nie polecam :)
BYŁO:
FSO Polonez Atu Plus*, FSO Polonez Caro*, FSO Polonez Cabrio* FSO Poldonielot FSO Polonez Atu plus 1.4 GLI i caro plus 1.6GLI
FSO 125p 1500 C
JEST:
Zastava 1100p zielona, Zastava 1100p czerwona, Zastava 1100p żółta, Zastava 1100p pomarańczowa z lekkimi brakami :)

https://www.facebook.com/serduszkomalegoksiecia/

Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Skandal » niedziela 04 paź 2015, 23:15


KubuS
Doświadczony użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 11:24
Lokalizacja: Kątownia :D
Kontakt:

Post autor: KubuS » niedziela 04 paź 2015, 23:39

Gruubo :D Jeździłby!!

Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Skandal » niedziela 11 paź 2015, 13:35


Awatar użytkownika
Marcelek
Weteran forum
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Marcelek » niedziela 11 paź 2015, 16:58

fajnie ale już pisałem do tego typa bo mi zdjęcia zawłaszczył, ja rozumiem chciał zilustrować, i możliwe że jest tu na forum, ale tak się nie robi, wpienia mnie bardzo że zdjęcia były wykorzystywane w ogłoszeniach bez pytania mnie o zdanie
Tworząc jakikolwiek tekst internetowy ze zdjęciami (czy to na forum internetowym, blogu czy na własnej stronie internetowej) nie zapominajmy, że wszelkie pliki graficzne korzystają z ochrony prawnej przewidzianej w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. – Prawo autorskie i prawa pokrewne. Tym samym wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest naruszeniem powyższego aktu prawnego, z którym wiąże się określona sankcja prawna.


Zgodnie z art. 1 powyżej ustawy, przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (określany także jako utwór). W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory:

wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe);
plastyczne;
fotograficzne;
lutnicze;
wzornictwa przemysłowego;
architektoniczne, architektoniczno-urbanistyczne i urbanistyczne;
muzyczne i słowno-muzyczne;
sceniczne, sceniczno-muzyczne, choreograficzne i pantomimiczne;
audiowizualne (w tym filmowe).

Ochroną objęty może być wyłącznie sposób wyrażenia. Nie są objęte ochroną odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne. Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego od chwili ustalenia, chociażby miał postać nieukończoną. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności. Pamiętajmy zatem, że zdjęcia są co do zasady przedmiotem ochrony Prawa autorskiego. Warto jednak zaznaczyć, że fotografie typu dokumentacyjnego, reprodukcje płaskich obiektów, jak druki, rysunki itp. nie są chronione przez powyższą ustawę.

Bezprawne wykorzystywanie cudzych zdjęć może wiązać się z odpowiedzialnością karną. Art. 115 Prawa autorskiego wskazuje bowiem, że każdy kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie. Kto zaś w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony powyżej narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Rzeczywisty autor zdjęcia ma także prawo w omawianej sytuacji do wystąpienia z roszczeniem odszkodowawczym.

Ustawodawca przewidział jednak sytuacje, w których zdjęcia mogą być wykorzystywane nawet bez zgody ich twórcy. Art. 25 omawianego aktu prawnego wskazuje bowiem, że wolno rozpowszechniać w celach informacyjnych w prasie, radiu i telewizji:

już rozpowszechnione:

- sprawozdania o aktualnych wydarzeniach,
- aktualne artykuły na tematy polityczne, gospodarcze lub religijne, chyba że zostało wyraźnie zastrzeżone, że ich dalsze rozpowszechnianie jest zabronione,
- aktualne wypowiedzi i fotografie reporterskie,

krótkie wyciągi ze sprawozdań i artykułów;
przeglądy publikacji i utworów rozpowszechnionych;
mowy wygłoszone na publicznych zebraniach i rozprawach; nie upoważnia to jednak do publikacji zbiorów mów jednej osoby;
krótkie streszczenia rozpowszechnionych utworów.

Za korzystanie z utworów będącymi aktualnymi artykułami na tematy polityczne, gospodarcze lub religijne, a także aktualnymi wypowiedziami i fotografiami reporterskimi, twórcy przysługuje prawo do wynagrodzenia. Rozpowszechnianie powyższych utworów jest dozwolone zarówno w oryginale, jak i w tłumaczeniu. Można też rozpowszechniać zdjęcia wystawione na stałe już wcześniej na ogólnie dostępnych ulicach czy placach (jednak do innego celu). W razie wykorzystywania cudzych utworów w granicach dozwolonego użytku konieczne jest wskazanie imienia i nazwiska twórcy oraz źródła jego uzyskania. W przypadku wykorzystania fotografii pozyskanych z innych serwisów internetowych niezbędne jest także podanie adresu strony.

źródło http://www.twojbiznes24.pl/artykuly,102 ... ody-autora

tu nie chodzi o prawo do wynagrodzenia, czy mój bulwers, tu chodzi o zasady, wykorzystujesz zdjęcie-napisz skąd je masz, raz w sytuacji kiedy był sprzedawany samochód wykorzystano moje zdjęcia, a autor ogłoszenia pomimo mojej prośby nie usunął moich zdjęć przedstawiających mój samochód (co jest już wprowadzaniem w błąd kupującego, bo ja tego auta w owym czasie nie sprzedawałem, a ogłoszenie dotyczyło podobnego auta), zażądałem wynagrodzenia za zdjęcia, otrzymałem je drogą sądowną.

korzyść majątkowa to też jest sprzedaż towaru z drugiej ręki, ponieważ nikt nie zrobi tego charytatywnie, zawsze trzeba coś przyciąć, wszyscy jesteśmy ludźmi i nikt tego nie neguje, bo to czas i koszta by przywieźć sobie z Bałkanów trochę towaru i rozpuścić go w Polsce, ale to jest dalej korzyść z wykorzystywaniem zdjęć nie swojego autorstwa, co samo w sobie jest już nie fajne, bo dlaczego ktoś ma zarabiać na moich zdjęciach a ja nie?

zdjęcia mojego autorstwa przedstawiające górną rozpórkę i zamontowaną rozpórkę w moim wówczas aucie z ogłoszenia zostały usunięte, oczywiście z lekko oburzonym komentarzem ze strony sprzedającego.
Zastava 1100p Mediteran '81

FSO ZSD Nysa Truck DC 1,6I 1997 "Digitruck"

Awatar użytkownika
Cabrio
Doświadczony użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 02 lip 2015, 15:09
Lokalizacja: Yu
Kontakt:

Post autor: Cabrio » czwartek 19 lis 2015, 17:39

Jest ogłoszenie Zastavy za jedyne 12000 :)

http://olx.pl/oferta/zastava-1100p-oryg ... c88c2f8bd7


Pozdrawiam
--
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość